Solární regulátor MPPT 100V DC EPEVER 1210N

EPEVER-1210N

Nový produkt

Solární MPPT regulátor Epever 1210N je určen pro ostrovní solární systémy s maximálním napětím panelů 100V DC . Jeho maximální vybíjecí - nabíjecí proud je 10 A , může pracovat s bateriemi 12 nebo 24 V . Max výkon FV panelů 130 Wp / 12V 260 Wp /24 V.

Více informací

9 ks

Skladem

1 890 Kč s DPH

Více informací

MPPT solární regulátor EPEVER XTRA 1210N

– nová generace solárních regulátorů přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro ostrovní systémy s napětím panelů až 100 V a maximálním nabíjecím proudem 40 A. Baterie 12/24 V, FV max 130 / 260 Wp.

Specifikace :

technologie : MPPT

max proud : 10 A

max vstupní napětí : 100 V DC

baterie : zaplavené , Lithiové

napětí baterií : 12 - 24 V DC

provozní teplota : -25 až + 50 stupňů Celsia

provedení : na zeď

hmotnost : 570 gramů

rozměry : 175 x 143 x 58 mm

displej : ano

svorkovnice : max 4 mm

stupeň krytí : IP32

Maximální napětí připojených panelů : 100 V DC

Maximální proudová zátěž : 10 A

Tento solární regulátor je vhodný pro velkou škálu ostrovních aplikací, jako jsou chaty, domy apod.
Vhodný je i pro použití ve vozech a to díky možnosti zemnění na mínus pól.

Přímo v MPPT regulátoru je integrován multifunkční displej pro snadný monitoring systému a případné nastavení provozních parametrů vč. kontrolních LED diod.

 
Regulátor pracuje jako měnič, to znamená, že vyšší vstupní DC napětí a nižší proud dokáže zpracovat na nižší DC napětí/ zvýšit proud a to s vysokou účinností. Můžeme tedy použít prakticky jakýkoliv solární panel. Regulátor je kompatibilní s olověnými a lithium-iontovými bateriemi.
 
Solární regulátor je vybaven nejnovější technologií MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) – sledování bodu maximálního výkonu s propracovaným algoritmem sledování, kdy solární modul pracuje při ideálním napětí, které solární modul může produkovat při co nejvyšším dostupném výkonu. Při srovnání s klasickým regulátorem PWM zvyšuje technologie MPPT účinnost nabíjení o cca 30%.
Maximální nabíjecí výkon do baterie tohoto modelu je 40A což odpovídá výkonu panelu 520 Wp pokud máte 12V baterii, nebo 1040 Wp pokud máte 24V baterii, nebo 2080Wp pokud máte 48V baterii. V případě že bude panel dávat vyšší výkon, pak ho regulátor pouze omezí na svůj nominální max. výkon. Výkon FV panelů nesmí být vyšší než 1,5 násobek nominálního výkonu regulátoru!
 
Solární panely můžete propojovat do série, jejich výstupní napětí na prázdno označováno jako Voc však nesmí nikdy překročit hodnotu napětí na prázdno Voc 150V – překročení této hodnoty regulátor trvale poškodí (zde je nutno zohlednit to, že s klesající okolní teplotou roste napětí solárního panelu a hodnota Voc uvedená v parametrech solárního panelu je při 25C. Proto nedoporučujeme, aby hodnota uvedeného Voc překračovala 138V)
 
Nastavení parametrů regulátoru (hlavně se jedná o typ používané baterie) se provádí pomocí vestavěného LCD.

Přehled ochran:

• FV nadproud
• Zkrat FV
• Obrácená FV polarita
• Obrácená polarita baterie
• Přepětí baterie
• Nadměrné vybití akumulátoru
• Přehřátí baterie
• Nízká teplota lithiové baterie
• Zkrat zátěže
• Přetížení zátěže
• Přehřátí regulátoru

30 dalších produktů ve stejné kategorii: